BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagy pénz a törpeautóra

2009. szeptember 6. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pozsonyi Volkswagen (VW)-autógyár egyharmadával, napi 1800-ra emeli karosszériagyártó üzemének kapacitását - jelentette a SITA hírügynökség. A 2011-ig tartó beruházás értéke 149 millió euró. A fejlesztéssel az Up! törpeautó gyártását készítik elő, a VW összesen 300 millió eurót szán az új modell előállításának beindítására. A Volkswagen Slovakia hivatalosan júniusban mutatta be az Up! autótípust, amelynek 2011-től tervezett gyártása 1500 új munkahelyet teremt a szlovák fővárosban. Pozsony adókedvezmények formájában 14 millió euróval támogatja a VW termékprofiljának bővítését. A szlovák fővárosban VW Touareg, Audi Q7, Skoda Octavia és Porsche Cayenne modelleket gyártanak, a cég futószalagjairól 2008-ban 188 ezer gépkocsi gördült le, az árbevétel 5,178 milliárd euró volt. Ezzel a VW-gyár Szlovákia legnagyobb iparvállalata.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet