A Fico-kormány nem engedi, hogy a vízművek árat emeljenek: utoljára 2008 januárjában engedélyezett 5,4 százalékos áremelést a szlovák árszabályozási hivatal, emellett a kabinet a privatizációval is leállt. Napjainkban egy köbméternyi ivóvíz a 19 százalékos áfa nélkül 1,58 euróba kerül. A szlovák vízművek szerint ugyanakkor, ha nem lehet árat emelni, elmaradnak a beruházások is, és Szlovákia nem tud megfelelni az európai uniós normáknak. A vízművek szövetsége 2015-ig önerőből összesen mintegy 1 milliárd eurónyi beruházást tervezett, ami a zuhanó profitjuk miatt veszélybe került. Az ivóvíz ára 2002 és 2007 között 175 százalékkal emelkedett, ezzel párhuzamosan mérséklődött a lakosság vízfogyasztása: 2002-ben fejenként és naponta átlagosan 114 liter volt a vízfogyasztás, ami 2006-ban 89,5 literre mérséklődött.
