Csehország első számú konzervipari vállalata, amely júniusban megvette a debreceni Globus konzervgyárat, némileg bizonytalan jövő előtt áll. A céget még a világválság kitörése előtt, 2008 első felében felvásárolta az izlandi Nordic Partners, ám mivel a szigetországot alapjaiban rázta meg a krízis, bizonytalanná vált az új tulajdonos tőkehelyzete. Cseh hírforrások szerint a Nordic Partners megpróbálja értékesíteni baltikumi és lengyelországi érdekeltségeit, és a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilapnak két független hírforrás megerősítette, hogy előbb vagy utóbb a Hamé is eladólistára kerül. Ezzel szemben Thor Hjaltason, a Nordic Partners egyik társtulajdonosa a lapnak azt nyilatkozta, hogy semmit sem adnak el a balti államokban és Lengyelországban, és a Hamé vagy annak bármely része sem eladó. A Hamé forgalma tavaly kilenc százalékkal, 5,267 milliárd koronára (204 millió euró) nőtt. Leányvállalatai révén jelen van Oroszországban, Romániában, Lengyelországban, Ukrajnában és Szlovákiában is és további 30 országba exportál.
