BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ködbe burkolózik a Hamé jövője

2009. július 23. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Csehország első számú konzervipari vállalata, amely júniusban megvette a debreceni Globus konzervgyárat, némileg bizonytalan jövő előtt áll. A céget még a világválság kitörése előtt, 2008 első felében felvásárolta az izlandi Nordic Partners, ám mivel a szigetországot alapjaiban rázta meg a krízis, bizonytalanná vált az új tulajdonos tőkehelyzete. Cseh hírforrások szerint a Nordic Partners megpróbálja értékesíteni baltikumi és lengyelországi érdekeltségeit, és a Hospodárské Noviny cseh gazdasági napilapnak két független hírforrás megerősítette, hogy előbb vagy utóbb a Hamé is eladólistára kerül. Ezzel szemben Thor Hjaltason, a Nordic Partners egyik társtulajdonosa a lapnak azt nyilatkozta, hogy semmit sem adnak el a balti államokban és Lengyelországban, és a Hamé vagy annak bármely része sem eladó. A Hamé forgalma tavaly kilenc százalékkal, 5,267 milliárd koronára (204 millió euró) nőtt. Leányvállalatai révén jelen van Oroszországban, Romániában, Lengyelországban, Ukrajnában és Szlovákiában is és további 30 országba exportál.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet