BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tortúrára számíthatnak a SkyEurope utasai

2009. június 24. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A párizsi Orly repülőtérről még szerdán délelőtt sem engedték el a SkyEurope Airlines légitársaság hétfőn este lefoglalt gépét, emellett szerdán Szófiában és Bukarestben néhány óráig nem engedték felszállni a szlovákiai székhelyű társaság repülőgépeit. Szófiából végül ötórás késéssel indulhatott tovább a SkyEurope járata Bécsbe, Bukarestben pedig - ahol a TASR szlovák hírügynökség szerint 529 ezer euró tartozás miatt marasztalták a cég gépét - végül a román hivatalok csupán a keddi és a szerdai reptéri illetéket hajtották be a vállalattól. A hétfő óta csődvédelem alatt álló SkyEurope jogi lépéseket tervez a francia reptér ellen, sőt oly nagynak érezte a rajta esett sérelmet, hogy az Európai Bizottsághoz fordult. "A tárgyalások még folynak" - idézte a cseh CTK az Orly egyik meg nem nevezett illetékesét, hozzátéve, hogy valószínűleg csak pénteken szállhat fel újra a SkyEurope Boeing-737-ese. A fapados légitársaság hónapok óta tartozik a repülőtéri illetékkel a párizsi légikikötőnek, amely elérkezettnek látta az időt, hogy a cég egyik gépének földre parancsolásával kényszerítse ki az adósság törlesztését.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet