A német Volkswagen úgy döntött, hogy pozsonyi telephelyén fogja gyártani a VW Up! nevű új családi modelljét. A 308 millió eurós beruházással a szlovák fővárosban 2012-ig mintegy 1500 új munkahelyet teremtenek. A Fico-kormány már korábban jelezte, hogy adókedvezmények formájában 14 millió euróval támogatja a nagyberuházást. Az Up! révén a társaság pozsonyi gyártókapacitása évi 400 ezerre emelkedhet. A városi autó modelljét 2007-ben, a frankfurti autóvásáron mutatták be először, a 3 és 5 ajtós gépkocsik sorozatgyártása 2011-ben indul. A VW jelenleg a szlovák fővárosban a Touareg, az Audi Q7, a Porsche Cayenne és a Skoda Octavia típusokat állítja elő. A cég 2008-ban átlagosan 7800 főt alkalmazott, tavalyi termelése 188 ezer gépkocsi volt, idén viszont a megrendelések elmaradása miatt eddig már háromszor iktatott be kényszerpihenőt. A Volkswagen tragikus eredménnyel zárta az év első negyedét: az árbevétel az első három hónapban 11 százalékkal, 24 milliárd euróra csökkent, nettó nyeresége a tavalyihoz képest 74 százalékkal esett, 243 millió euróra, és a cég figyelmeztetett, hogy az éves eredménye is rosszabb lesz az előző évekénél, számszerű prognózist azonban a gazdasági helyzet bizonytalan voltára tekintettel nem adott.
