A legfrissebb tudósítások szerint a Forma-1 versenysorozat első helyszínén, a kanadai Melbourne-ben, ahol a versenypálya bokszutcájában már felsorakoztak a csapatok a hét végi futam előtt, semmi jele a válságnak. A pilóták viccelnek, a meseszép hoszteszek mosolyognak, az újságírók pletykálnak, a menedzserek és a szerelők csalással vádolják a versenytársaiknál dolgozó kollégáikat - azaz a hangulat, a lelkesedés olyan, mint a boldog békeidőkben. Bernie Ecclestone (képünkön), a sorozat vezérigazgatója határozottan állítja, hogy a Forma-1 938 millió dolláros éves árbevétele - több szponzor kiesése ellenére - nem fog számottevően csökkenni 2009-ben, mivel a versenyek legfőbb bevételi forrásait, a televíziós közvetítési jogokat és a futamok rendezésének jogát hosszú távú szerződésekkel értékesítették. A száguldó cirkusz közvetítésére például a BBC és a spanyol Madiapro tévétársaság 2013-ig szóló megállapodást írt alá - a futamok nézettsége 2008-ban lépte át a régóta áhított 600 milliós határt. A rendezés terén új forrást jelent Abu-Dzabi 45 millió dolláros befizetése, amiért cserébe az Öböl menti ország november 1-jén megrendezheti a zárófutamot. Hosszabb távon lehetnek gondok - ismeri el a Forma-1 ura -, és szakértők szerint vége annak a jó világnak, amelyben állami pénzek folytak a versenyrendezésbe például Valenciában, Sanghajban vagy Bahreinben.
A bevétel tartásának ígérete a válság tükrében biztató, ám ha azzal vetjük össze, hogy 2003-2006 között 42 százalékkal nőtt a versenysorozat bevétele, akkor már nem olyan fényes. A száguldó cirkusz üzleti sikerének kátyúba kerülését leginkább a londoni CVC Capital Partners Ltd magán-tőketársaság bánja, amely 2006-ban 2,5 milliárd dollárért megvásárolta a Forma-1-et, ugyanis tovább kell várnia befektetése megtérülésére. A cég a vételárral megegyező hitelt vett fel az ügylethez, amelynek visszafizetési határideje 2014. A Markit Group piackutató intézet múlt heti adatai szerint ez az adósság már csak 50 százalékát éri eredeti értékének a hitelek piacán, ami 38 százalékkal kevesebb az egy évvel ezelőttinél.
A Forma-1 túlélése érdekében Max Mosley, a versenyszabályokat meghatározó FIA elnöke azt javasolta, hogy a csapatok 2010-től önkéntes vállalással 42 millió dollárban limitálják éves költségvetésüket. Ez a futottak még kategóriájába tartozó Minardi büdzséje volt tíz évvel ezelőtt. A 700-1000 embert foglalkoztató csapatok szerint ilyen radikális lefaragásra legfeljebb 2012-től van lehetőség.
A Hungaroring Zrt.-től semmilyen érdemi információt nem sikerült megtudnunk a Magyar Nagydíj üzleti hátteréről.
