Sikeres évet zárt az Audi Hungária Motor Kft.: a járműgyártás volumene 5,9 százalékkal bővült tavaly, a Magyarországon készült 1,9 millió motor pedig mindössze tízezerrel múlja alul a 2007-es teljesítményt. Az előző évi 57 ezer darab után 2008-ban 60,3 ezer új Audi TT és Audi A3 Cabriolet hagyta el a győri gyárat. A társaság 5,6 milliárd euró árbevétele 4,3 százalékkal maradt el az egy évvel korábbitól, ez inkább a megváltozott vásárlói keresletnek, semmint a világgazdasági válságnak a következménye. A motorgyártásból 4,1 milliárd, a járműgyártásból pedig 1,3 milliárd euró bevételre tett szert a vállalat 2008-ban. Az adózás előtti eredmény 0,7 százalékkal haladja meg a 2007-est, 535 millió euró lett. Tavaly a cég 309 millió eurót ruházott be, 44,4 százalékkal többet, mint egy évvel korábban. Összességében 1993 óta 3,6 milliárd eurót költött erre a célra a társaság. Az anyavállalat által 2010-re várt tízszázalékos forgalomcsökkenés hatását a magyar kft. - elbocsátások és a bérszint csökkentése nélkül - néhány napos vagy hetes termelési szünettel tompítja. Thomas Faustmann ügyvezető igazgató szerint szükség esetén szóba kerülhet a bérmunkaerő leépítése.
Az anyacég százéves történetének eddigi legsikeresebb évét zárta: 34,2 milliárd eurós árbevétel mellett 3,177 milliárd euróra növelte adózás előtti nyereségét - jelentette ki Rupert Stadler, az Audi AG igazgatóságának elnöke. A cég 2007-hez képest 4,1 százalékkal több gépkocsit adott el tavaly, az értékesítés a társaság történetében először haladta meg az egymillió darabot.
