Tavaly látványosan, 16 százalékkal emelkedett a szlovák média reklámbevétele. A TNS SK társaság adatai szerint a 16 százalékos növekmény eredményeként a reklámpiac 2007-es forgalma túllépte a 40 milliárd koronát. Branislav Búzek, a TNS SK marketingmenedzserre szerint a 40,67 milliárdos forgalom (megközelítőleg 327 milliárd forint) elsősorban a mobiltársaságok aktivitásának köszönhető (tavaly Szlovákiában piacra lépett a harmadik mobilszolgáltató, a Telefónica, ami a másik két társaságot is aktivitásra serkentette). A piac szerkezetének részletes lebontása csak március végére várható.
