BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb autóalkatrészgyártó települ Szlovákiába

2008. január 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A FIAT-csoporthoz tartozó Magneti Marelli a kelet-szlovákiai Kenyhec ipari parkjába telepíti kutató-fejlesztő bázisát - közölte Juan Lopez, a cég gyártási igazgatója. Az olasz alkatrészgyártó cég emellett mintegy 1,2 milliárd korona (kb. 9 milliárd forint) ráfordítással termelőbázist is létrehoz Kassa közelében, mely 2011-től mintegy 400 főt fog foglalkoztatni, ebből száz magasan képzett munkaerő. A kutató-fejlesztő központban a Szlovákiában működő három autógyár (Volkswagen, KIA Motors, Peugeot-Citroën), továbbá a FIAT és francia a Renault számára fejlesztenek ki műszerfalakat és egyéb komponenseket. A kenyheci telephelyen három év múlva indul be a termelés, az éves forgalmat 180 millió euróra becsülik - írta a Hospodárské Noviny. Konkoly József, a település polgármestere korábban közölte: éppen a Magneti Marelli miatt, valamint környezetvédelmi megfontolásokból utasították el, hogy a végül Gyöngyös mellett döntő Apollo Tyres gumiabroncsgyártó Szlovákia legsikeresebb ipari parkjában települjön meg. A kormány 400 millió korona (kb. 3 milliárd forint) támogatást nyújt a Magneti Marelli beruházásához.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet