BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Indiában terjeszkedik a Skoda

2008. január 10. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Skoda autógyár az idén legalább kétszeresére növeli gyártókapacitását Indiában. Az Aurangabadban működő összeszerelő üzem futószalagjairól tavaly 12 ezer Skoda gépkocsi gördült le, az idén viszont szeretnék 30 ezer fölé futtatni a termelést. Értesülések szerint elsősorban az új Skoda Fabia típust fogják gyártani, amelyet hivatalosan is bemutattak az e héten zajló újdelhi nemzetközi autószalonon. A Volkswagen-csoporthoz tartozó cseh vállalat Octaviát is gyárt Indiában Laura néven, de ez a márka ott már a luxuskategóriába tartozik. Az Aurangabadban összeszerelt Fabia vételára átszámítva 230 ezer cseh korona (kb. 2,12 millió forint) lesz, miközben Csehországban 249 ezer korona az induló ár. A kocsit szétszerelt állapotban, konténerekben szállítják az ázsiai országba. A Skoda csak tavaly 40 ezer, elemeire bontott autót szállított külföldi összeszerelő üzemeibe, az idén ez a szám várhatóan megkétszereződik. A cég jelenleg Oroszországban, Ukrajnában, Kazahsztánban, Bosznia-Hercegovinában működtet összeszerelő üzemet, Sanghajban és Pozsonyban viszont komplett gyártás folyik.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet