BUX 139490.49 -0,1 %
OTP 45540 -0,94 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szlovákiában is reálértékben nőnek a közműdíjak

2007. december 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szlovákiában 2008 januárjától a lakossági vízdíj ára átlagosan 5,65 százalékkal, a csatornadíj 5,16 százalékkal emelkedik, a hőszolgáltatás pedig a várt 10 százalék helyett mindössze 0,4 százalékkal drágul – közölte kedden Jozef Holjencík, az árszabályozási hivatal (ÚRSO) elnöke, hozzátéve: a hő esetében lehetnek kisebb regionális változások. A hőszolgáltatók máris tiltakoztak, kevesellték az áremelés mértékét – korábban ugyanis 10-12 százalékos drágulást helyeztek kilátásba. Jövőre egy köbméter víz ára áfa nélkül átlagosan 48,69 korona lesz (egy korona 7,53 forint). Az áremelés következményeként a víz ára literenként 0,3 fillérrel növekszik - mondta Holjencík. Idén egyébként a víz- és csatornadíj átlagosan 5,2 százalékkal mérséklődött, a hőszolgáltatás ára pedig változatlan maradt. Az ÚRSO már korábban döntött a jövő évi villamos energia áráról, ez a lakosság esetében közel 3 százalékkal nő, a vezetékes földgáz ára pedig minden jel szerint változatlan marad. A Slovensky Plynárensky Priemysel (SPP) gázművek folyamatos tárgyalásokat folytat az orosz Gazprommal, ennek végkimenetelétől függően 2008 folyamán még változhat a lakossági gázár.
Sidó Zoltán, Pozsony

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet