A Kassától délre fekvő, a magyar határ közeli Kenyhec ipari parkjában tegnap megnyitották a Getrag Ford Transmissions társaság sebességváltókat gyártó üzemét. A 300 millió eurós beruházás 450 főnek ad munkát, az alkalmazottak számát 2010-ig további háromszázzal bővítik. A Getrag Ford cégében gépkocsikba és motorkerékpárokba gyártanak sebességváltókat, kezdetben évi 110 ezer darabot, ami 2010-re 220 ezerre fut fel. Az üzemben a Volvo, a Ford, a Mitsubishi autók, valamint Harley-Davidson és BMW motorkerékpárok számára gyártanak alkatrészeket - mondta Bernard Maury, a kenyheci telephely igazgatója. Az 54,5 millió eurós állami támogatásban részesülő társaság azzal indokolta kelet-szlovákiai letelepedését, hogy itt elegendő képzett munkaerő, jó műszaki és közúti infrastruktúra áll rendelkezésre. Maury közölte: a társaság 3-4 beszállítója is gondolkodik azon, hogy a kenyheci ipari parkba telepítse termelése egy részét, közülük a J. L. French amerikai-spanyol cég 1 milliárd koronára rúgó (kb. 7,5 milliárd forint) beruházást fontolgat.
