BUX 139818.37 0,14 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pozsonyból is érkezik a Skoda Octavia

2007. november 20. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A pozsonyi Volkswagen 2008 elejétől részben profilt vált: a VW Polo gyártását elviszik, a távozó Polók helyét 2008 első negyedében a Skoda Octaviák veszik át. Az Octaviák iránt jelentős a kereslet, ezért a csehországi termelést Szlovákiában erősítik tovább. A profilmódosítás nem jár az alkalmazotti létszám csökkentésével. Az idén nagyon jól megy a Mladá Boleslav-i székhelyű, a Volkswagen-csoportba tartozó Skoda Autónak: az év első 10 hónapjában 516 ezer járművet értékesített, ami 12,9 százalékkal több, mint 2006 hasonló időszakában. A tavalyi 560 ezer után az idén 630 ezer gépkocsi eladását tervezik. A Pozsonyban 1991 óta működő autógyár tavaly 238 ezer gépkocsit állított elő, idei terve 250 ezres darabszámot tartalmaz. A 2006-ban 195,5 milliárd szlovák korona forgalmat elkönyvelő fővárosi cég csúcsmodelljei a VW Touareg, az Audi Q7 és a Porsche Cayenne luxusterepjáró.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet