BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb állami támogatást kap a zsolnai Kia

2007. október 3. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Zsolna melletti Kia Motors autógyár várhatóan további 1,135 milliárd korona (mintegy 8,4 milliárd forint) állami támogatást kap, mivel a társaság a korábban bejelentett évi 200 ezerről 300 ezerre növeli az általa gyártott gépkocsik számát, emellett a legyártandó motorblokkokét 2012-re évi 600 ezer darabra duplázza meg. A támogatást a SITA hírügynökség szerint előzetesen az Európai Bizottság is jóváhagyta. A gyár 2008 végéig tartó bővítése 216 millió euróba kerül. A 2006 decembere óta üzemelő cég éppen a napokban lépte túl a százezres darabszámot, és 2009-ben már 300 ezer kocsi fog legördülni a szerelőszalagokról. Az autók döntő többségét külföldre szállítják. A Kia tavaly kérvényezte az újabb állami támogatást, melynek koncepcióját már kidolgozta a gazdasági minisztérium, és most a kormány jóváhagyására vár. Az autógyárban jelenleg 2500 fő dolgozik, ez a szám 3000-re fog nőni, további 7000 főt pedig a beszállító cégek alkalmaznak, illetve fognak alkalmazni. A szlovák kormány tavaly összesen 9,68 milliárd koronát fordított beruházástámogatásokra, ebből 5,98 milliárdot az adókedvezmények tettek ki.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet