BUX 139914.10 0,21 %
OTP 45880 -0,2 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Skoda Octaviák Pozsonyból

2007. szeptember 30. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly a Mladá Boleslav-i Skoda Auto rekordot döntő, több mint 550 ezer személygépkocsit adott el. Az idei terv több mint 600, jövőre pedig 800 ezer személyautó eladása lesz. A Volkswagen-csoporthoz tartozó Skoda autói iránt olyan nagy az érdeklődés, hogy a cég az év végéig rendkívüli hétvégi műszakokban egyezett meg az alkalmazottakkal, különben nem tudna eleget tenni a megrendeléseknek. Martin Jahn, a Skoda egyik csúcsvezetője szerint a cég 2010-ben egymillió járműre kívánja emelni gyártását, eredetileg öt évvel később számoltak a milliós álomhatár átlépésével. A társaság bővíti csehországi gyárait, emellett Pozsonyban, a Volkswagen Slovakia cégben 2008-ban Octaviákat is fog gyártani. A pozsonyi Volkswagenből napjainkban Touareg-, VW Polo-, Audi Q7- és Porsche Cayenne-modellek kerülnek le a futószalagokról, és a cég az idei termelését közel 250 ezer gépkocsira futtatja fel. Csehország legnagyobb vállalata, a 28 ezer főt foglalkoztató Skoda Auto tavaly 40 százalékkal, 11,06 milliárd cseh koronára növelte adózott eredményét.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet