A cseh kormány megtette az első lépést a prágai repülőtér (Letiste Praha) privatizálása ügyében. A Topolánek-kabinet elfogadta a közlekedési tárca javaslatát, amelynek értelmében nyolc hónapon belül az egyébként tartósan nyereséges légikikötőt részvénytársasággá alakítják át. A folyamat következő lépcsőfoka a nyilvános tender meghirdetése lesz. A Hospodárské Noviny gazdasági napilap értesülése szerint a reptér iránt máris érdeklődött a Flughafen Wien, a Hochtief Airport, a Fraport, az ausztrál Macquarie Airport, a spanyol Abertis, továbbá a cseh-szlovák Penta, a J&T, valamint a PPF Investment befektetési csoport. A közlekedési minisztérium 2008 márciusáig készíti el azt az elemzést, amelynek alapján eldöntik, hogy a reptér részvénycsomagjának hány százalékát értékesítik. Előzetes elemzések szerint a Letiste Praha akár százmilliárd cseh koronát (több mint 900 milliárd forintot) is hozhat a konyhára, a pénzt a közlekedési hálózat fejlesztésére fordítják. Némi problémát jelenthet, hogy a tervezett új leszállópályához szükséges földterület negyede magánkézben van, és a tulajdonosok felverhetik a vételárat. A prágai reptér az egyik legnyereségesebb állami vállalat. Tavaly rekordszámú, 11,58 millió utast fogadott, ami 7,5 százalékkal több, mint 2005-ben, profitja pedig 1,3 milliárd cseh koronára rúgott.
