BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Luxusautó marad Amerikában a Mercedes

2006. október 5. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nem fog kisautót árulni az Egyesült Államokban a Mercedes-Benz. A DaimlerChrysler AG azzal indokolta a döntést, hogy nem akarja felhígítani prémiummárka-imázsát az amerikai piacon, és ezen a szándékán az sem változtat, hogy a magas üzemanyagárak miatt megnőtt az ottani vevők érdeklődése a kisebb fogyasztású autók iránt. A Mercedes az USA-ban luxusautóként ismert – mondta Klaus Maier, a Mercedes Car Group értékesítési és marketingigazgatója –, ennek megfelelően ott a hathengeres motorral felszerelt C osztályú Mercedes a márka legolcsóbb autója. Az imázsszempontokon túl az erős euró is visszatartja a céget a kisebb személyautók exportjától, a B osztályú Mercedes kivitele például önmagában ettől gazdaságtalan lenne. Ez utóbbi típus ellen szól még az is, hogy Európában tavaly mutatták be, ezért ha most döntenének az exportálásáról, akkor kétéves lenne, mire eljutna az Egyesült Államokba. A Mercedes másik kisebb típusát, az A osztályt az említett okok miatt nem kívánják értékesíteni az Újvilágban, viszont a kétüléses Smart miniautókat 2008-tól árulni fogják a nagyvárosokban.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet