BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Részesedést szerzett a VW a MAN-ban

2006. október 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen (VW) 15,06 százalékos részesedést szerzett a német MAN AG teherautógyárban, hogy hármas szövetséget hozzon létre a VW, a MAN és a svéd Scania teherautógyár között, amelynek legnagyobb részvényese szintén a Vw. A német autógyártónak 1,55 milliárd euróba került a MAN-részesedés megvásárlása. Indoklása szerint a szinergiák kihasználásához a menedzsmentek együttműködésére van szükség, amit akadályozna egy esetleges ellenséges felvásárlás. A Volkswagen ezzel a MAN nemrégiben tett ajánlatára utalt, amelyben az 9,6 milliárd eurót kínált a Scaniáért, ami a VW szerint nem volt arányban a vállalat valós értékével. A MAN szóvivője stratégiai befektetőként üdvözölte VW-t, a társaság jelentős új részvényesét. A német teherautógyár részvényei 8 százalékot estek a VW azon közlésére, miszerint nem tervezi a MAN egészének felvásárlását.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet