BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai atomerőmű-gyártót vesz a Toshiba

2006. október 4. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A korábban tervezett 51 százaléknál jóval nagyobb, 77 százalékos részesedést vásárol a Toshiba Corp. a British Nuclear Fuels tulajdonában lévő, amerikai székhelyű Westinghouse Electric Co. atomenergetikai vállalatból. A mostani bejelentés szerint 4,16 milliárd dollárt fizetnek a valamivel több mint háromnegyedes részesedésért, ugyanakkor 20 százalékot vesz az atomenergetikai társaságból az egyesült államokbeli Shaw Group Inc. műszaki tervező cég, a maradék 3 százalék pedig a japán Ishikawajima-Harima Heavy Industries Co. Ltd. nehézipari vállalkozás kezébe kerül. A Toshiba nem adta fel végleg azt a koncepciót, hogy csak az irányításhoz feltétlenül szükséges részesedést birtokoljon a Westinghouse-ban, ezért jelenleg is tárgyalásokat folytat néhány vállalattal arról, hogy azok a többségi tulajdonos 77 százaléka rovására kisebbségi részt vegyenek a vállalatból.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet