BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Törvénysértő aranyrészvény a KPN-ben és a TNT-ben

2006. szeptember 28. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bíróság tegnap közzétett határozata értelmében a holland kormány megsérti az EU szabályait azzal, hogy aranyrészvényeket birtokol a KPN NV távközlési vállalatban és a TNT NV csomagküldő cégben. Ezek a speciális részvények korlátozzák a tőke szabad áramlását, többek között azért, mert valószínűleg elriasztják a befektetőket attól, hogy részesedést vásároljanak a KPN-ben vagy a TNT-ben – mondta ki a bíróság. A TNT részvényei a hír nyomán 3,6 százalékkal emelkedtek, mivel a piac várakozásai szerint a cég az állam kiszállása után felvásárlási célponttá válhat. Elemzők szerint a UPS vagy a FedEx csomagszállítók valamelyike veheti meg a TNT expressz csomagtovábbítási üzletágát. Az Európai Bizottság (EB) szóvivője mérföldkőnek nevezte a határozatot, amely minden tagállamot arra int, hogy hagyjon fel a különleges beleszólási és vétójogokat tartalmazó aranyrészvények alkalmazásával. Megfigyelők szerint az új fejlemény javítja Brüsszel pozícióit a Németország ellen indított eljárásában, amelynek keretében Alsó-Szászország tartománynak a Volkswagen AG-ben lévő speciális tulajdonosi jogait kifogásolja.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet