BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Összeolvadhat a GM és a Ford?

2006. szeptember 18. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A General Motors Corp. és a Ford Motor Co. vezetői a két társaság szövetségének vagy egyesülésének lehetőségeiről tárgyalnak – adta hírül az Automotive News. Az előállított autók darabszáma alapján a világ első és harmadik autógyártójának közeledéséről a felekhez közeli forrásoktól értesült az internetes portál, amely megállapítja: egyáltalán nem biztos, hogy a megbeszélések bármilyen eredményre vezetnek. A GM és a Ford nem kommentálta az értesülést. Mindkét vezető amerikai autóipari csoport súlyos veszteségekkel küszködik. A Ford pénteki bejelentése szerint a társaság felülvizsgált reorganizációs terve szerint a termelési kapacitások egynegyedétől, illetve alkalmazottai harmadától válik meg, 5 milliárd dollárral csökkentve az üzemi költségeket. Ennek ellenére folytatódott a cég tőzsdei lejtmenete: a részvényárfolyam 12 százalékkal esett a pénteki kereskedésben.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet