A márciusi 22 százalékos gázáremelés után júliusban újabb 12,4 százalékkal növelte a gázárakat a British Gas, ugyanis az első emelés ellenére 143 millió font (212,3 millió euró) veszteséget szenvedett el az első félévben. Bár a 16,5 millió embert ellátó szolgáltató konkurensei is növelték az áraikat idén, jelenleg a British Gas adja a legdrágábban ezt az energiahordozót Nagy-Britanniában. A cég, amely elektromosenergia-szolgáltató is, a gázáremeléssel párhuzamosan 9,4 százalékkal növelte áramdíjait. A British Gas ügyfeleinek átlagos gázszámlája 2003 óta összesen 91 százalékkal, áramszámlája 81 százalékkal ugrott meg. Az általános világpiaci energiaár-emelkedés mellett Nagy-Britanniában azért is nőnek az árak, mert csökkentek a készletek az ország északi-tengeri gázmezőin, ezért kénytelen egyre több energiahordozót importálni.
