Az ukrán kormány arra számít, hogy a Gazprom jövőre 42 százalékkal, 95-ről 135 dollárra emeli a földgáz 1000 köbméterenkénti árát. Csalódniuk kellett tehát azoknak, akik azt remélték, hogy az oroszbarát Viktor Janukovics kormányfővé választása engedékenyebbé teszi Moszkvát. Mikola Azarov első miniszterelnök-helyettes egy lapnak adott interjújában közölte: ez sem fenyegeti csőddel a gazdaságot, mert létrehoztak egy 3 milliárd hrivnyás (598 millió dollár) stabilizációs alapot. Jurij Bojko energiaügyi miniszter pedig biztosította az európai gázfogyasztókat, hogy nem kerülhet sor olyan fennakadásokra, mint az elmúlt év végén és idén január elején. Azt állította, hogy a tározók feltöltése megfelelő ütemben halad.
