BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szibériába megy a Metro

2006. augusztus 27. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Metro AG előrejelzése szerint oroszországi árbevétele az idén több mint 60 százalékkal, 2,3-2,4 milliárd euróra nő. A legnagyobb német kiskereskedelmi hálózat ebben az évben 350 millió euró értékű beruházást hajt végre Oroszországban, amellyel ottani összes befektetéseinek értéke eléri az egymilliárd eurót. Az idén 15 új áruházat nyitnak, a csoporthoz tartozó Media Markt például Moszkvában és Szentpéterváron jelenik meg első fogyasztói elektronikai áruházaival. A következő években Nyugat- és Dél-Oroszország, illetve Szibéria felé akar terjeszkedni a csoport. Szakértők értékelése szerint igen előrelátó lépés volt a Metro részéről, amikor néhány évvel ezelőtt kelet-európai terjeszkedésről döntött. Míg a lanyha kereslettől sújtott német piacnak kiszolgáltatott versenytársai forgalomcsökkenéstől és veszteségektől szenvednek, a Metro az új piacoknak köszönhetően növelni tudta árbevételét és nyereségét. Oroszországban például az elmúlt években a megugró olaj- és gázbevételek által hajtott gazdasági fellendülés nyomán – dollárban számolva is – megnégyszereződtek a keresetek, ennek köszönhetően a Metro ottani tevékenysége a cégvezetés közlése szerint nyereséges.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet