A svájci Holcim Ltd., a világ egyik vezető cement-, kavics- és betongyártó csoportja 30 százalékkal, 821 millió svájci frankra (657 millió dollár) növelte nettó nyereségét az idei első félévben. A Dow Jones által megkérdezett elemzők ennél kisebb profitra, 779 millió frankra számítottak. A cégvezetés az erős kereslettel és az emelkedő árakkal indokolta a jó eredményt. Az árbevétel 38 százalékkal, 10,88 milliárd frankra nőtt, amiben szerepet játszott, hogy bekerült a vállalatcsoportba néhány Indiában és más fontos piacokon felvásárolt cég. Az üzemi nyereség 34 százalékkal, 1,94 milliárd frankra nőtt az első félévben. A Holcim Hungária Zrt., a hazai cementipar második legnagyobb szereplője, tavaly 32,06 milliárd forint árbevétel mellett 7,54 milliárd forint EBITDA-eredményt ért el.
