BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Győzött az árversenyben a Nestlé

2006. augusztus 23. szerda, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknál nagyobb mértékben, 11 százalékkal, 4,15 milliárd frankra (3,36 milliárd dollár) növekedett az idei első félévben a svájci Nestlé nettó nyeresége. A szakértők 4,05 milliárdot prognosztizáltak. A világ legnagyobb élelmiszer-ipari csoportjának árbevétele ugyancsak 11 százalékkal, 47,1 milliárd frankra emelkedett, az akvizíciók figyelmen kívül hagyásával 6,4 százalékos volt a növekedés.
A Nestlé vezetése szerint az év végéig tartani tudják a 6 százalékos ütemet. A rendkívül jó eredmény, mint a szakértők rámutatnak, egyebek között annak köszönhető, hogy a cég át tudta hárítani fogyasztóira a növekvő energia-, csomagolási és rezsikiadások miatt keletkezett többletköltségeit, ellenállt a beszállítók áremelési törekvéseinek és megszabadult néhány kevésbé hatékonyan működő üzemétől. A valutaárfolyamok alakulása is a cégnek kedvezett, mivel a Nestlé a dollárelszámolású kereskedelemben éri el árbevétele felét, és 2006 első félévében az amerikai valuta 5,4 százalékkal volt erősebb a frankhoz képest, mint egy évvel korábban. A társaság magyarországi leányvállalata, a Nestlé Hungária Kft. nem tett közzé féléves adatokat, tavaly egész évben 82 milliárd forintos konszolidált árbevételt ért el.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet