Nagyot nőtt a 2005 októbere óta csődvédelem alatt álló amerikai Delphi Corp. autóalkatrész-gyártó cég nettó vesztesége a második negyedévben. A 2,3 milliárd dolláros hiányt elsősorban a munkavállalók jelentős részének leépítésével kapcsolatos, közel 1,9 milliárd dolláros költségek okozták. A General Motors Corp.-ból (GM) 1999-ben kivált vállalkozás alkalmazottai az Egyesült Államok autóalkatrész-iparában kialakult átlagbérek háromszorosát kapták, így a Delphi a létrejötte óta tárgyalásokat folytat a GM-mel és a szakszervezetekkel a bérek csökkentéséről, az alkalmazottak egy részének korai nyugdíjazásáról vagy elbocsátásáról. A Delphi-csoportnak két termelő egysége is van Magyarországon, mindkét gyár Szombathelyen működik. A Delphi Hungary Kft.-nél jelenleg több mint 1300 dolgozót foglalkoztatnak, ám ez a szám év végéig várhatóan mintegy 400 fővel csökken majd, mivel a kézimunka-igényes kábelkorbácsgyártást szlovák, lengyel és cseh üzemekbe telepítik át. Az elektronikai központok gyártása azonban továbbra is Szombathelyen marad, sőt a teljes európai termelést ide koncentrálja majd a csoport. Ezzel párhuzamosan jövőre új, elsősorban magasan kvalifikált munkaerőt igénylő termékek gyártását is Magyarországra telepíti a Delphi, s ez egy kisebb létszámbővítést is lehetővé tesz majd.
