A Nihon Keizai vezető japán gazdasági szaklap szerint bezárja vagy átalakítja 170 külföldi gyárának mintegy felét a Panasonic-készülékek gyártója, a Matsushita Electric Industrial Co. A költségcsökkentés áldozatául azok az egységek esnek, amelyek nem hozzák be nyolc éven belül a létrehozásukra fordított befektetést, illetve más nyereségességi problémáik vannak. A karcsúsítás célja a lap szerint az, hogy a vállalatcsoport üzemi nyereségrátája az idei üzleti évre várt 5 százalékról 2010-re 10-re emelkedjen. A többek között Csehországban is gyártóegységeket működtető Matsushita szóvivője nem erősítette meg az értesülést, de azt elismerte, hogy új kritériumrendszer alapján elemzik a külföldi érdekeltségek nyereségességét, aminek nyomán előfordulhat, hogy üzemeik egy részét bezárják.
