Elsősorban egyszeri kiadásokkal és az energiaárak növekedésével indokolja a német E.On AG közműszolgáltató vezetése, hogy a cég nettó profitja 29,2 százalékkal esett a második negyedévben. Ennek jegyében megerősítették az éves EBIT-tel (kamat- és adófizetés nélküli nyereség) kapcsolatos pozitív várakozásukat, úgy vélik, az meg fogja haladni az előző évben elért 7,33 milliárd eurót. Európa legnagyobb, magánbefektetők tulajdonában álló közműszolgáltatója azt is bejelentette, hogy nem tett le az ágazatához tartozó spanyol Endesa S.A. felvásárlásáról, ebbéli szándékát nem befolyásolja, hogy a spanyol nemzeti energiafelügyelet szigorú feltételekhez köti az ügylet jóváhagyását.
