BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gyenge negyedévet zárt az E.On

2006. augusztus 15. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Elsősorban egyszeri kiadásokkal és az energiaárak növekedésével indokolja a német E.On AG közműszolgáltató vezetése, hogy a cég nettó profitja 29,2 százalékkal esett a második negyedévben. Ennek jegyében megerősítették az éves EBIT-tel (kamat- és adófizetés nélküli nyereség) kapcsolatos pozitív várakozásukat, úgy vélik, az meg fogja haladni az előző évben elért 7,33 milliárd eurót. Európa legnagyobb, magánbefektetők tulajdonában álló közműszolgáltatója azt is bejelentette, hogy nem tett le az ágazatához tartozó spanyol Endesa S.A. felvásárlásáról, ebbéli szándékát nem befolyásolja, hogy a spanyol nemzeti energiafelügyelet szigorú feltételekhez köti az ügylet jóváhagyását.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet