BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyobb veszteséget vallott be a Ford

2006. augusztus 3. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ harmadik legnagyobb autógyártója, a Ford Motor Corp. bejelentette, hogy második negyedéves nettó vesztesége a két héttel korábban bejelentett 123 millió dollárral szemben annak több mint duplája, 254 millió dollár, mivel korábban túlbecsülték az elbocsátásokkal elérhető nyugdíjkiadás-csökkenést. A Ford hat hónapja kezdett hozzá az átfogó átszervezéshez, amelynek során tizennégy gyárat zárnak be és harmincezer munkást küldenek el az Egyesült Államokban. Szakértők szerint a tapasztalt vezetők hiánya, illetve a gyenge termékek miatt a Ford rosszabb állapotban van, mint a hozzá hasonlóan veszteséges és átszervezésekkel bajlódó General Motors Corp. Ráadásul az autózás történetében először júliusban több Toyotát vettek a fogyasztók az Egyesült Államokban, mint Fordot. A vállalat a világpiacon már egy évvel ezelőtt kénytelen volt átadni második helyét a japán riválisnak, de az USA-ban eddig szilárdan őrizte második helyét.
Az egyre kedvezőtlenebb helyzetben levő cég vezetése az igazgatótanács és a piac nyomása alatt úgy döntött, hogy szakértői segítséget vesz igénybe a szükséges változások kidolgozásához. A fúziók és akvizíciók terén nagy jártassággal rendelkező Kenneth Lee tanácsokat ad a stratégiai alternatívákat illetően Bill Ford elnök-vezérigazgatónak, aki a vállalkozásban 40 százalékos tulajdonnal rendelkező cégalapító család tagja. Leetet a Ford szóvivője szerint régi ismerőse ajánlotta Bill Fordnak, miután egy időben a Goldman Sachsnál ő volt a Fordért mint ügyfélért felelős vezető. Leetnek szakértők szerint az lesz a feladata, hogy javaslatot tegyen a Ford és más autógyártók lehetséges együttműködésére, illetve a nagyvállalat egyes vagyonelemeinek eladására. A gyár az új tanácsadó felvételét bejelentő közleményében figyelmeztette befektetőit, hogy luxusautó-márkáit összefogó divíziója veszteséges lesz 2006-ban – ennek nyomán elemzők úgy vélik, az e körbe tartozó brit Jaguar lehet az első eladólistára kerülő Ford-vagyonelem.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet