BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kicsit javított a SanomaWSOY(KIMARADT!!!)

2006. augusztus 3. csütörtök, 15:54

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A várakozásoknál jobb üzemi eredményről számolt be a finn SanomaWSOY Oyj médiacsoport. A 92,8 millió eurós üzemi eredmény 4 százalékkal haladja meg az egy évvel ezelőtti második negyedév adatát, és érezhetően nagyobb a Reuters 91 milliós elemzői várakozásánál. Az árbevétel öt százalékkal nőtt a második negyedévben. A jó teljesítmény elsősorban a WSOY-nak, a csoport könyvkiadással foglalkozó tagjának volt köszönhető, amely az egy évvel ezelőtti 28,1 millió euróról 33,8 millióra növelte üzemi eredményét. Javított teljesítményén a televíziós részleg – a cég a lap- és könyvkiadókon kívül finn tévé- és rádióállomásokat, kábelhálózatokat és mozikat is birtokol –, ám a magazinok kiadásával foglalkozó üzletág belgiumi és holland lapjai továbbra is gondokkal küszködnek. A Magyarországon a lapkiadói piacon jelen lévő cég vezetése biztos benne, hogy mind a forgalom, mint a profit a tervezettnek megfelelően emelkedik az idei évben. A tőzsde szerény emelkedéssel nyugtázta a jelentést.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet