BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Metrónak is a foci-vb segített

2006. augusztus 1. kedd, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Németországi, lengyelországi, oroszországi és romániai forgalma növekedésének, továbbá a Praktiker AG egy része eladásának köszönhetően 88 százalékkal, 262,4 millió euróra növelte nettó nyereségét a német Metro AG az idei második negyedévben éves összehasonlításban. Az árbevétel 7,9 százalékkal, 14,03 milliárd euróra nőtt. Németországban a foci-vb segített a kiskereskedelmi csoportnak: a Media Markt és a Saturn fogyasztói elektronikai áruházláncok rekordmennyiségű lapos képernyős tévékészüléket értékesítettek. Javult az Aldival és a Lidllel szemben visszaszoruló, tavaly 12 millió eurós veszteséget elszenvedő Real szupermarketlánc teljesítménye: három év óta először növekvő üzemi nyereségről számolhatott be. A Real kilátásait javítja, hogy a Metro megvásárolja a német piacról kivonuló amerikai Wal-Mart kiskereskedelmi lánc 85 hipermarketjét, amelyek a Real hálózatát bővítik. A Metro azt is bejelentette, hogy több mint száz egységgel, legkevesebb 844-re bővíti Németországon kívüli hálózatát, hogy helyt tudjon állni a francia Carrefour SA-val és a brit Tesco Plc.-vel folytatott versenyben.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet