BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Korábbi üzletei terhelik az Ericssont

2006. július 23. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Enyhén csökkent a mobilhálózati eszközök gyártása terén világelső svéd Ericsson AB nettó nyeresége a második negyedévben, miután a brit Marconi felvásárlásának költségei megterhelik a cég gazdálkodását, emellett viszonylag kis árrést realizált néhány tavaly kötött nagy üzletén. A Marconi 200 millió korona veszteséget könyvelt el a negyedévben és beolvasztása csak a most lezárt negyedévben 400 millió korona amortizációs költséggel járt. Az árbevétel viszont – egyebek között épp a Marconi megvásárlása révén – 15 százalékkal, 44,2 milliárd koronára nőtt az időszakban, bár ez is elmarad az elemzők által várt 44,79 milliárdtól. Az üzemi nyereségráta 18,7 százalék lett, ami meghaladja a 17,4 százalékos előrejelzést. Utóbbi azért töltheti el örömmel a befektetőket, mert májusban még arról adott hírt a nagyvállalat, hogy bizonyos piaci körülmények „nyomás alá helyezhetik” nyereségrátáját. A társaság kicsit javított a mobilhálózati rendszerek piacának idei alakulására vonatkozó előrejelzésén. Ebbe a technológiai körbe tavaly óta már csak a hagyományos GSM- és a nagy átviteli kapacitású WCDMA-hálózatokat érti bele, s úgy véli, az ezekhez szükséges berendezések értékesítése idén várhatóan enyhén nő az elmúlt évhez képest.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet