BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Viszik az olcsóbb Macintoshokat

2006. július 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Üzleti évének július elsején véget ért harmadik negyedévében 48 százalékkal növelte nettó nyereségét az Apple Computer Corp., főként az iPod internetes zenelejátszó töretlen sikerének és a korábbinál olcsóbb – s az idén már Intel-processzorokkal is kapható – Macintosh számítógépek népszerűségének köszönhetően. A bejelentést 8 százalékos részvényár-emelkedéssel jutalmazta a tőzsde, amivel a számítógépgyártó néhány óra alatt ledolgozta május eleje óta elszenvedett 24 százalékos árfolyamesésének egyharmadát. A negyedév folyamán 8,11 millió új iPod talált gazdára, 32 százalékkal több, mint az előző év azonos időszakában, és jóval több a 7,5 milliós elemzői várakozásoknál.
Macintosh számítógépből 1,33 milliót adtak el, ami 12 százalékos növekedést jelent és valamivel meghaladja az 1,25–1,3 milliós előrejelzéseket. Az Apple piaci részesedése januártól júniusig kétszeresére, 6-ról 12 százalékra nőtt a kiskereskedelmi forgalomban kapható hordozható számítógépek piacán – közölte Peter Oppenheimer pénzügyi igazgató. A befektetők korábban attól tartottak, hogy a zenelejátszó-piac telítődése miatt jelentősen visszaesik az iPodok értékesítése. A karácsonyi időszakban elért 14 millióhoz képest valóban csökkentek az eladások, de a jelentős éves szintű növekedés nyugtatólag hatott a piacra. A számítógépek értékesítésében viszont javuló eredményeket várnak az elemzők, mivel az iskolaév kezdetén sokan vesznek gyermeküknek Intel-chipes – viszonylag olcsó – MacBook notebookot.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet