BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább hódít a feltörekvő piacokon a Nokia

2006. július 20. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az idei második negyedévben 43 százalékkal növekedett a világ vezető mobiltelefon-gyártója, a finn Nokia Oyj nettó nyeresége a készülékeladások megugrása következtében.
A cég, mint egyes szakértők kiemelik, most látja annak a hasznát, hogy olcsóbb készülékeivel már korábban betört a feltörekvő országok piacára, s van, ahol 30–50 százalékos piaci részesedést szerzett. Különösen Indiában és Kínában adott el sok készüléket a Nokia. Ezt az érvelést támaszthatja alá, hogy a társaság a második negyedévben a tavalyinál 29 százalékkal több, 78,4 millió telefont értékesített, s készülékeinek átlagára 105 euróról 102-re esett vissza. Más szakértők azonban úgy vélik, hogy a nagyobb nyereségesség a fényképezőgépként, zenelejátszóként és internetező eszközként is használható, okosabb, de drágább telefonok eladásának köszönhető. A tőzsde csak enyhe árfolyam-emelkedéssel fogadta a kiugró profitnövekedést, mivel ennél is jobb eredményt vártak.
A világ második legnagyobb mobiltelefon-gyártója, az amerikai Motorola Inc. részvényei ezzel szemben több mint 5 százalékkal emelkedtek arra a bejelentésre, hogy a nettó nyereség a második negyedévben az egy évvel korábbi 933 millió dollárról a várakozásokat meghaladó mértékben, 1,38 milliárdra nőtt. A cég az értékesítést tekintve lépésről lépésre megközelíti a piacvezetőt: a második negyedévben 53 százalékkal, 51,9 millió darabra növelte az eladott készülékek számát. A Reuters által megkérdezett elemzők arra számítanak, hogy idén 1 milliárd új mobilkészüléket értékesítenek a világpiacon. Az első félévben 461 millió készüléket adtak el – állítja a Strategy Analytics amerikai piackutató cég.

Komócsin Sándor
Komócsin Sándor

Ez is érdekelhet