Csütörtökön lezárult a Slovenské Elektrárne (SE) szlovák villamos művek magánosítása: az olasz Enel a szlovák energiamonopólium 66 százalékos részvénycsomagját 839 millió euróért, vagyis mintegy 31,35 milliárd koronáért vette meg – közölte Jirko Malchárek szlovák gazdasági miniszter. A tavaly 3,9 milliárd euró nettó nyereséget elkönyvelő, Európa egyik vezető energiacégének számító Enel az elkövetkező 7 évben mintegy 70 milliárd korona (közel 500 milliárd forint) értékű beruházást tervez a szlovák energetikában – mondta Fulvio Conti, a társaság első embere, hozzátéve: valószínűleg befejezik a magyar határ menti mohi atomerőmű 3. és 4. reaktorának építését. Conti szerint a reaktorokat 4-5 éven belül adhatják át. Az Enel a privatizációs szerződés aláírását követően a Nemzeti Vagyonalapnak (FNM) már kifizette a vételár 20 százalékát, a fennmaradó 671 millió eurót pedig most, a magánosítás lezárását követően, csütörtökön utalta át. Az SE további 34 százalékos tulajdonrésze a Nemzeti Vagyonalap kezében marad, amely a cég héttagú igazgatótanácsában két helyre tarthat igényt. A 7 ezer alkalmazottat foglalkoztató SE új vezetése szerint nem terveznek elbocsátásokat.
