A cseh Skoda Auto 2005-ben 7,9 milliárd cseh korona nettó nyereséget ért el, ami 134 százalékkal több, mint a 2004-es 3,4 milliárdos profit. A Volkswagen-csoportba tartozó autógyártó forgalma tavaly 187,4 milliárd cseh koronára nőtt a 2004-es 163,7 milliárdról. Egy év alatt az értékesített járművek száma is több mint 40 ezerrel emelkedett, 451 675 darabról 492 111-re – közölte csütörtökön Holger Kintscher, a cég pénzügyi igazgatója. A Skoda Auto 2005-ben 276 216 autót adott el a nyugat-európai piacokon, ami 14,6 százalékkal haladja meg a 2004-est.
Az export értéke ennél is gyorsabban, 17 százalékkal bővült. A társaság idei terve már 500 ezernél is több autó értékesítésével számol, ebben sokat segíthet az új, a jövő heti genfi autószalonon bemutatandó Roomster modell piacra dobása. A jelenleg négy külföldi összeszerelő üzemmel rendelkező Skoda Auto (Bosznia-Hercegovina, Kazahsztán, India, Ukrajna) 2006 végéig további két telephellyel bővül. A 26,7 ezer főt foglalkoztató autógyár tavaly 8,8 milliárd cseh koronát fordított beruházásokra, ami 1,2 milliárddal több mint 2004-ben.
