A legnagyobb brit kiskereskedelmi áruházlánc, a Tesco jövőre megnyitja első üzletét az Egyesült Államokban. A tervek szerint az első amerikai Tesco-áruházat a nyugati parton létesítik. A hálózat fejlesztésére évente közel félmilliárd dollárt fordítanak a tervek szerint, irányítója a Tesco jelenlegi marketingigazgatója, Tim Mason lesz. A társaság az utóbbi időben elsősorban külföldi hálózatait fejleszti; a cég, amely jelenleg 12 országban van jelen, Nagy-Britanniában 30 százalék fölött részesedéssel piacvezető, Magyarországon, Lengyelországban, Szlovákiában és Thaiföldön pedig a legnagyobb hipermarketláncot üzemelteti. Az elemzők szerint az USA évente 600 milliárd dolláros, a következő öt évben az előrejelzések szerint 40 százalékkal bővülő piaca azonban legalább akkora kockázatot, mint lehetőséget rejt. Terry Leahy vezérigazgató optimizmusát egyelőre a tőzsde sem osztja: a Tesco részvényárfolyama, amely 2005 folyamán mindössze 3 százalékkal erősödött, a bejelentést követően 2,5 százalékkal visszaesett.
