BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Partra száll Amerikában a Tesco

2006. február 9. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A legnagyobb brit kiskereskedelmi áruházlánc, a Tesco jövőre megnyitja első üzletét az Egyesült Államokban. A tervek szerint az első amerikai Tesco-áruházat a nyugati parton létesítik. A hálózat fejlesztésére évente közel félmilliárd dollárt fordítanak a tervek szerint, irányítója a Tesco jelenlegi marketingigazgatója, Tim Mason lesz. A társaság az utóbbi időben elsősorban külföldi hálózatait fejleszti; a cég, amely jelenleg 12 országban van jelen, Nagy-Britanniában 30 százalék fölött részesedéssel piacvezető, Magyarországon, Lengyelországban, Szlovákiában és Thaiföldön pedig a legnagyobb hipermarketláncot üzemelteti. Az elemzők szerint az USA évente 600 milliárd dolláros, a következő öt évben az előrejelzések szerint 40 százalékkal bővülő piaca azonban legalább akkora kockázatot, mint lehetőséget rejt. Terry Leahy vezérigazgató optimizmusát egyelőre a tőzsde sem osztja: a Tesco részvényárfolyama, amely 2005 folyamán mindössze 3 százalékkal erősödött, a bejelentést követően 2,5 százalékkal visszaesett.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet