BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hamarosan jön a digitális tachométer

2006. január 19. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Jacques Barrot, az Európai Bizottság közlekedéspolitikáért felelős tagja levélben figyelmeztette a tagállamokat, hogy 2006. májustól a teherautókat és autóbuszokat kötelező felszerelni digitális tachométerrel. Egyúttal felszólította őket, hogy március 1-jéig írásban számoljanak be arról, hogy miként állnak a felkészüléssel és kötelezzék el magukat a májusi határidő betartására. Barrot újfent leszögezte, hogy a digitális tachométer a megengedett maximális vezetési idő és az előírt pihenés betartása ellenőrzésének legjobb eszköze. A májusi határidő után bejegyzett új teherautókat már kötelező lesz ellátni a készülékkel, és nem folytathatják útjukat, ha az ellenőrzés során fennakadnak a rostán, emellett eljárást indítanak a sofőr ellen, ha nem rendelkezik az adatokat rögzítő chipkártyával. Barrot szerint egyébként számos tagországban nincs gond a digitális technikával. Mindazonáltal, hangsúlyozta Barrot, több tagországból nyugtalanító hírek érkeztek Brüsszelbe az elégtelen előkészületekről, késésben vannak a jogi és adminisztrációs eljárások kidolgozásával, nem született meg a jogszabály, márpedig a bizottság május után nem ad további haladékot, mert úgy ítéli meg, hogy elegendő idő volt az átállásra.

Gordon Tamás
Gordon Tamás

Ez is érdekelhet