BUX 139976.65 0,25 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lesántultak a cseh szupervonatok

2006. január 15. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A tavaly decembertől a Prága–Brünn és a Prága–Ostrava vonalon közlekedő, 230 kilométeres csúcssebességre képes Pendolino vonatok sorra felmondják a szolgálatot – adta hírül a Mladá Fronta Dnes. A közel 5 milliárd cseh koronáért vásárolt 7 szerelvény közül a múlt hét közepére már csak egy volt működőképes állapotban. A képhez hozzátartozik, hogy két Pendolinót még nem állítottak üzembe, a fennmaradó ötből kettő csütörtökön Ostrava felé, illetve a bányászvárosból Prágába tartva menet közben végleg leállt, az utasokat hagyományos vonatok vették fel. A problémák már a kezdet kezdetén jelentkeztek, többnyire a szoftverrel voltak gondok, a járatok késtek, de 2005 decembere óta négy szerelvény egyszerűen leállt. A gondok miatt a cseh vasutak péntektől 20 százalékkal csökkentette a Pendolino-menetjegyek árát. A probléma már csak azért is kínos, mert egyrészt Csehországban nagy az érdeklődés a szuperexpressz iránt, másrészt márciustól már Prágából Pozsonyig, a későbbiek során pedig Bécsig és Budapestig közlekedett volna a most bénaságra kárhoztatott Pendolino.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet