A német Volkswagen tulajdonában lévő cseh Skoda Auto Ázsia irányába terjeszkedik, minden évben új modellel rukkol elő és gyártókapacitását rövidesen évi 800 ezer gépkocsira pörgeti fel – nyilatkozta Detlef Witting, az autógyár elnök-vezérigazgatója. Witting szerint Csehországban már nem tervezik a termelő kapacitások bővítését, egyre inkább a keleti telephelyekre támaszkodik a VW-leány. Ukrajna, Kazahsztán, India után most Oroszországban és Kínában építenek összeszerelő üzemet. „Ha minden jól megy, 5 éven belül 100-200 ezer gépkocsit fogunk gyártani külföldön” – vázolta fel a jövőt Witting, miközben napjainkban ez a szám csupán 20 ezer. A Skoda Auto emellett minden évben újdonsággal rukkol elő: 2005-ben az új Octaviát mutatták be, idén a Roomsteren van a sor, 2007-ben jön az új Fabia, 2008-ban a módosított Superb és 2009-ben a Skoda Yeti.
