A TwoOne konzorcium bécsi repülőteret is magában foglaló ajánlata elfogadását fogom javasolni a kormánynak, mivel megítélésem szerint a pozsonyi és a kassai repülőtér 66-66 százalékos privatizációjára kiírt tenderen ez a konzorcium terjesztette be a legjobb ajánlatot – nyilatkozta tegnap Pavol Prokopovic szlovák közlekedési és távközlési miniszter. A kormány várhatóan a jövő héten tárgyalja a reptér-magánosítás kérdését. Prokopovic szerint a TwoOne 900 millió koronát (24,04 millió euró) adna a kassai reptérért, további 380 millió koronát fordítana a fejlesztésére, Pozsony esetében pedig e két mutató 6 milliárd, illetve 7,9 milliárd korona. Az osztrák–szlovák konzorcium Pozsonyban bővítené a terminált, a parkolókat, a teherforgalom infrastrukturális rendszerét, és 2009-re a tavalyi 1,3 millió helyett már 3 millió utassal számol. Számos szakértőnek, politikusnak viszont nem tetszik, hogy a pozsonyi légikikötő a vetélytárs Bécs kezébe kerülhet.
