BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gondok vannak a cseh Hyundai-val

2005. december 1. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A dél-koreai Hyundai/Kia autógyártó csoportnak nincs szerencséje Szlovákiában és Csehországban. Változatlanul megoldatlan a Zsolna mellett épülő Kia autógyár telekrendezési problémája, bár a szükséges parcellák 99 százalékát már felvásárolták. A szlovák rádió szerdai híradása szerint a Hyundai az észak-morvaországi Ostrava térségében tervezett autógyárával ugyanez a gond: néhány földtulajdonos egyelőre nem hajlandó megválni a parcellájától, ami megtorpedózza a 46 milliárd cseh koronára becsült megaberuházás kivitelezését. A Hospodárske Noviny cseh gazdasági napilap idézi Oles Gadaczot, a Hyundai autógyár szóvivőjét, aki szerint ha a cseh kormány záros határidőn belül nem ajánl fel elfogadható földterületet, akkor a társaság Lengyelországban keres magának helyet. Gadacz azt nem közölte, hogy a Hyundai meddig hajlandó várni. Jana Vísková, a CzechInvest cseh állami beruházástámogató ügynökség szóvivője szerint korai még elhamarkodott következtetéseket levonni, hiszen a nagyberuházóval napi kapcsolatban vannak, és a végső határidő az év vége. A Hyundai egyébként egy évi 300 ezer gépkocsi előállítását biztosító gyár megépítésében gondolkodik.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet