BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét eladják a cseh Aero Vodochodyt

2005. november 24. csütörtök, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tegnap megkezdődött a legnagyobb cseh hadiipari üzem, az Aero Vodochody repülőgyár ismételt privatizációja, a vállalat százszázalékos tulajdonának értékesítésére a Ceská Konsolidacní Agentura (CKA) állami ügynökség hirdette meg a nemzetközi tendert. Az érdeklődők a CKA honlapján olvashatják el a privatizáció feltételeit. A prágai kormány jövő májusban szeretné kihirdetni a pályázat győztesét, ezért a végleges árajánlatokat 2006. április 21-ig kell elküldeni. Máris vannak egyébként érdeklődők, közük a legnagyobb cseh befektetői csoport, a PPF, a Penta J &T Finance cseh–szlovák pénzügyi befektetői és állítólag az izraeli Elbit, valamint a brit BAE Systems szintén lát fantáziát a cseh társaságban. Ales Cincibus, a fegyvergyár felügyelőbizottságának tagja szerint az Egyesült Államokból és a repülőgyártásuk felfuttatását célul tűző ázsiai országokból is mutatkozik érdeklődés a vállalat iránt, részleteket azonban nem árult el. Az Aero korábban az amerikai Boeing tulajdonában volt, ám a cseh állam 2004 őszén szimbolikus összegért visszavette a jelentős veszteségeket felhalmozó repülőgyártót. Az Aero forgalma tavaly 3,8 milliárd korona (130 millió euró) volt, idei várható veszteségét 0,5 milliárd koronára becsülik.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet