BUX 139980.94 0,26 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó negyedévet zárt a General Electric

2005. október 16. vasárnap, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A világ második legnagyobb piaci értékű cége, az egyesült államokbeli General Electric Co. a harmadik negyedévben éves összehasonlításban 15 százalékkal, 4,68 milliárd dollárra növelte nettó nyereségét. Az ipari és szolgáltatási tevékenység mellett a médiában is jelen lévő konglomerátum árbevétele 9 százalékkal, 41,93 milliárd dollárra emelkedett. Mind a profit, mind a forgalom meghaladja az elemzői várakozásokat. A Magyarországon hét divíziójával, többek között a Tungsram Lighting és a Budapest Bank tulajdonosaként jelen lévő vállalat biztosítási üzletága a hurrikánok miatt 377 millió dolláros veszteséget volt kénytelen elkönyvelni, de ezt ellensúlyozta, hogy a hat legnagyobb divízió egyaránt 10 százaléknál nagyobb profitnövekedést ért el. Tíz negyedévnyi folyamatos visszaesés után az energiarészleg árbevétele is 6 százalékkal nőtt. A forgalom egyedül az NBC Universalnál esett vissza jelentősen – 4,1 milliárd dollárról 3,04 milliárdra –, mivel a médiavállalat az athéni olimpia idején elért hatalmas reklámbevételeit idén nem tudta megismételni. A General Electric az idén szorult a második helyre az Exxon Mobil Corp. mögött a piaci kapitalizáció tekintetében.

Csaba Ferenc
Csaba Ferenc

Ez is érdekelhet