BUX 139221.53 0,26 %
OTP 45490 0,42 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megszületőben a kínai Skoda

2005. április 11. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A cseh Skoda Auto 2006 végétől Kínában is gyártani fogja a Skoda Octaviát. A termelés 2007-ben fut fel, amikor 40 ezer gépkocsi gyártásával számolnak, ám ez az érdeklődéstől függően évi 50–80 ezerre is felmehet. Az ázsiai termeléskihelyezés pozitív hatást gyakorol a csehországi foglalkoztatottságra is, mivel az alkatrészek zömét Mladá Boleslavból szállítják majd Kínába. A Skoda Auto Szarajevóban, Ukrajnában és Indiában működtet összeszerelő üzemet, s rövidesen szerződést írnak alá Kazahsztánnal egy hasonló gyár létesítéséről.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet