Az észak-amerikai és a kínai piacon folyó gyilkos árverseny, a gyengélkedő európai piac, valamint az emelkedő acél- és műanyagárak rányomják bélyegüket a tegnap megnyílt 75. genfi autókiállítás résztvevőinek hangulatára. Bernd Pischetsrieder, a Volkswagen vezérigazgatója nem számít az idén kedvező változásra a piacokon, de mint mondta, nem szállnak be az árakat letörő versenybe, nem hajlandók a nyereségről lemondani az értékesítés növelése kedvéért, és bízik a show-n bemutatkozó új VW Passat sikerében. A BMW az új 3-assal rukkolt elő, de a jövő, Helmut Panke vezérigazgató szerint – különösen az európai piacokon – az „autószerű személyszállító járműveké”, azaz az átmenetnek vagy crossovernek nevezett közlekedési eszközé. Ennek Panke szerint eddig a legjobb példája a Honda Accura, a BMW pedig már 2008-ban elkezdheti gyártani crossoverét.
A show eddigi legizgalmasabb híreivel azonban a General Motors szolgált. Először is a terjedő híresztelésekkel ellentétben közölték: nemhogy megszüntetnék a svéd Saab autógyárat, hanem felfuttatják a termelését: ott fog készülni a genfi szalonon bemutatott Cadillac BLS, a kifejezetten az európai piacnak szánt közepes méretű szedán, amivel a GM szeretne betörni az európai luxusautók piacára. A Saab a múlt évet 200 millió dolláros veszteséggel zárta, mert évi 130 ezer darabos értékesítése csupán a fele a nyereség eléréséhez szükséges szintnek. Bizonytalanságot okoz azonban, hogy az Egyesült Államokban nagy sikerű autók eddig nem bizonyultak túlságosan vonzónak az európai vevőknél – a Toyota Lexus luxusmodelljei például, amelyek rendkívül népszerűek az USA-ban, Európában nem jelentenek igazi kihívást a Mercedesnek vagy a BMW-nek. Fritz Henderson, a GM Europe elnöke bejelentette: marketingkampányt indítanak, amelynek keretében negyven országban legalább három hónapon keresztül 35 ezer Opel és Vauxhall gépkocsit három napra ingyen kipróbálásra odaadnak az érdeklődőknek. Bíznak benne, hogy ennek hatására sokan kapnak majd kedvet a próbakocsi megvásárlására.
