BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Spanyol többség a londoni metróban

2004. december 27. hétfő, 23:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A spanyol Grupo Ferovial SA lesz a londoni metróhálózat egy részét, konkrétan a Jubilee, Northern és a Piccadilly vonalakat üzemeltető Tube Lines Ltd. többségi tulajdonosa, miután 146,8 millió fontért megveszi a Jarvis Plc 33 százalékos tulajdonrészét. A Ferovial már eddig is birtokolta a Tube Lines egyharmadát a 2003-ban felvásárolt brit Amey cég révén. A maradék egyharmad az amerikai Bechtel Corp. tulajdonában van.
Az infrastrukturális beruházásokkal és szolgáltatásokkal foglalkozó Jarvis nem önszántából válik meg érdekeltségétől, hanem mert óriásira, 260 millió fontra duzzadt adósságállománya miatt friss forráshoz kellett jutnia. A vételárból csak 95,5 millió font a készpénz, a fennmaradó 51,3 millió font adósságátvállalás. A Jarvis a készpénz egy részét is adósságtörlesztésre kívánja fordítani, a tartozás többi részéről pedig átütemezési megállapodást kezdeményez hitelezőivel.

Papp Zoltán
Papp Zoltán

Ez is érdekelhet