Az elemzői várakozásoktól ugyan tízmillió euróval elmaradó, de az egy évvel korábbinál így is 13,9 százalékkal magasabb, 319 millió euró kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti nyereséget (EBITA) jelentett a második negyedévre a német Metro AG, a világ negyedik legnagyobb kereskedelmi csoportja. Az árbevétel 4,2 százalékkal, 13,35 milliárd euróra, a nettó nyereség 8,8 százalékkal, 132 millió euróra nőtt. Hans-Joachim Körber az eredmények közzététele után megerősítette a korábbi prognózist, mely szerint az év egészében az árbevétel legalább 6, az egy részvényre jutó nyereség pedig 6-10 százakkal nő. Elemzők ezt némileg csalódottan fogadták, mondván, a Metro feljebb srófolhatta volna nyereség-célkitűzését, miután az első félévben az EPS közel a negyedével, 44 eurócentre javult.
A csoport egyes üzletágai közül a második negyedévben kiemelkedett a Media Markt és a Saturn láncokat magában foglaló fogyasztói elektronikai divízió, amelynek árbevétele éves összehasonlításban 17,7 százalékkal, 5,3 milliárd euróra, EBITA-ja pedig 51,4 százalékkal, 34,3 millió euróra javult. A Metro közleménye szerint ehhez nagyban hozzájárult a labdarúgó Európa-bajnokság, amely megdobta a tévéeladásokat, valamint a Media Markt 25 éves fennállása alkalmából rendezett reklámkampány. Az árbevétel közel felét adó Cash & Carry forgalma a németországi visszaesés miatt gyakorlatilag stagnált, EBITA-ja viszont 7,4 százalékkal, 213 millió euróra nőtt. A Praktiker és a DIY építési áruházaknál folytatódott a két éve kezdődött javulás, együttes EBITA-juk 38 százalékkal emelkedett. Regionális szempontból a Metro növekedésének egyik fő motorja ismét Közép-Európa volt, az első hat hónapban itt az eladások - az árfolyamváltozások nélkül számolva - 18,2 százalékkal bővültek.
