A cseh kormány csupán 1 cseh koronát hajlandó fizetni a Boeingnak az általa kért 1 milliárd korona helyett annak fejében, hogy kivonul a többségi állami tulajdonban lévő Aero Vodochody fegyver- és repülőgépgyártó vállalatból, amelyben a Ceské Aerolínie légitársasággal együtt 35,3 százalékos részesedése van - közölte Bohuslav Sobotka cseh pénzügyminiszter a Právo című lapnak nyilatkozva. A kabinet nemrég úgy döntött, hogy megszünteti az 1998 óta tartó stratégiai együttműködést az amerikai repülőgépgyártóval, amibe ez utóbbi is beleegyezett. A cseh fél elégedetlen a Boeinggal, mert nem tartotta be a szerződésben vállalt kötelezettségét, és nem talált külföldi piacokat az L-159 típusú repülőgépeknek, amelyek gyártása jelenleg áll, emellett nem vállal részt a cég adósságainak törlesztésében. A kormány a kivonulásért cserébe magára vállalja az Aero 9,3 milliárd koronára rúgó adósságainak visszafizetését.
